Zmiany w kategorii B1 2012?

by Grzegorz
(gdzieś w Polsce)

Witam!
Od 12 lutego mają zajść zmiany w kategorii B1. Ma być wykluczona jazda samochodami osobowymi do masy 550 kg, w różnego rodzaju mediach piszą, że ci co posiadają już prawo jazdy tej kategorii i tak nie będą mogli już poruszać się samochodami do 550 kg, co jest nie zgodne z prawem, gdyż prawo nie może działać wstecz, oraz powinno być przewidywalne,

Od Szkoła Jazdy Kursant Wrocław

a ja nie jestem jasnowidzem i półtora miesiąc temu jak zaczynałem kurs nie mogłem przewidzieć takiej sytuacji.

Moje pytanie brzmi, czy mają prawo zabrać mi zdobyte uprawnienia i jeżeli poruszałbym się samochodem do 550kg to co by mi ewentualnie groziło
Od Auta na B1 Secma 19 września 2011

Prosiłbym o w miarę możliwą szybką odpowiedź ;]
Pozdrawiam

Już jestem w trakcie kursu, zapłaciłem część pieniędzy i teraz nie wiem, czy normalnie kontynuować, bo jakbym nie mógł prowadzić osobówek do 550 kg to dla mnie jest to bez sensu. Wykładowca gwarantuje mi, ze nie stracę uprawnień, ale czy to jest tak oczywiste? Jakie są szanse, ze ta ustawa wejdzie w życie?

I tu jest właśnie problem, bo jak zrezygnuje i kurs bym zaczął po wyjaśnieniu sprawy, to i tak już nie będę mógł poruszać się samochodem tylko quadem, a samochód nie kram bardzo by mi się przydał do dojazdu do szkoły i nie wiem co robić, ale przecież nie mają prawa zaprać mi uprawnień bo prawo nie działa wstecz i nigdy nie było tak, że zabierali uprawnienia po reformach..
Od Medycyna pracy Wrocław

Odpowiedź
Niestety pojawiły się doniesienia prasowe, że rola kategorii B1 od 2012 roku ma zostać znacznie ograniczona.

Jakie nastąpią zmiany, tak naprawdę nie wiadomo.
Być może będzie jakiś okres przejściowy. Niestety kolejny wymysł "wybrańców narodu', pod pretekstem poprawiania bezpieczeństwa ruchu drogowego, przeprowadzany metodą zabraniania wszystkiego.
Proszę to potraktować jako "inwestycję w Siebie"
Jeżeli te głupoty wprowadzą, to praktycznie zniszczą B1
Od Samochody Aixam na prawo jazdy B1


Dzięki wielkie za odpowiedź.Oby nie było tak jak mówią media, bo zaryzykuje i będę kontynuował kurs.

Ministrowie po prostu, zamiast poważnie potraktować tą kategorią po prostu ją olewają i skoro mało który pojazd aży 550kg postanowili wyłączyć samochody osobowe, zamiast podwiększyć limit np do 1000kg bądź do pojemności silnika np 1000cm3. Rozwiązań było naprawde wiele, a chcą wprowadzić te najbardziej radykalne.

Wysłałem zapytanie do ministerstwa infrastruktury, senatu i sejmu, ale odpowiedzi się nie doczekałem, wiec, albo nikt nie patrzy w pocztę, albo sami nie wiedzą co robić, a w takiej sytuacji powinni to zostawić bez zmian, no, ale cóż tak działa polska i chyba trzeba się do tego przyzwyczaić, jak wejdą zmiany to moje pierwsze zarobione pieniądze pójdą w błoto, no ale cóż.Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Comments for Zmiany w kategorii B1 2012?

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Jan 05, 2013
Rating
starstarstarstarstar
Nowelizacja
by: Anonymous

Panie i Panowie, czy wiecie może jak wygląda kwestia zrobienia prawka B1 po nowelizacji ustawy z 4.01.13. Może coś się zmieniło, w końcu trzeba mieć nadzieję :(

Jan 10, 2012
Rating
starstarstarstarstar
Kris
by: Anonymous

http://moto.gadu-gadu.pl/5678098015897086759/z-b1-nie-bedzie-mozna-prowadzic-malych-aut
Co pan myśli o tym ?

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to B1 prawo jazdy od 16 lat.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.