Zez a prawko

by Piotrek 27
(gdzieśw Polsce)

Prawko motocyklowe a zez

Prawko motocyklowe a zez

Witam. Panie Darku mam takie pytanie. Jeśli mam nie dużego Zeza rozbieżnego a na jedno oko 2,75 a na drugie 2.0 dioptrii, to czy przejdę te badania pozytywnie n a prawo jazdy motocyklowe. Czekam na odpowiedz Dziękuję pozdrawiam

Moja odpowiedź
Niestety, aby przejść pozytywnie badania do prawa jazdy kategorii A, to według obecnych przepisów musisz mieć zachowane widzenie stereoskopowe, którego zwykle brak przy obecności zeza.

Inaczej ma się sprawa przy uprawnieniach na kategorię B, czyli samochody osobowe.

W tym przypadku, pod pewnymi warunkami masz sporą szansę na przejście badań wzroku oraz otrzymanie pozytywnego orzeczenia lekarskiego.

W przypadku chęci zawodowego prowadzenia ciężarówek lub autobusów wymagana jest pełna sprawność narządu wzroku, a to wyklucza współistnienie zeza, czy innych poważnych chorób oczu. Zasady opisuje filmik poniżej. Na sam koniec zapraszam Cię do skomentowania lub opisania twojego przypadku i jak się sytuacja potoczyła w twojej sprawie.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Wady wzroku Zez prawo jazdy.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.