Widzenie jednooczne motocykl Przepisy unijne

by Robert
(Zduńska Wola Polska)

Chciałbym tak naprawdę zasięgnąć wiedzy na temat wymagań zdrowotnych związanych z prowadzeniem motocykli.W moim przypadku chodzi o jednooczność.

W wieku 17 lat zrobiłem prawo jazdy kat.B, ale nie mogłem zrobić kat.A, bo podobno osoby jednooczne(widzące na jedno oko) mogą prowadzić samochód do 3,5 t, a nie mogą motocykla!!!

Uważam to za wielka niesprawiedliwość, a lekarz nie umiał mi nawet tego sensownie wytłumaczyć!!!:)

Prosiłbym o odpowiedz w tym temacie, bo łudzę się, ze dostosowując przepisy do unijnych jakoś zmieni się ta sytuacja na moja korzyść.Prawo jazdy kat.B posiadam 8 lat!!!

Pozdrawiam
oto mój e-mail kasjusklei@o2.pl Byłbym wdzięczny za pomoc

Moja odpowiedź
Pomimo, że przepisy unijne w stosunku do problemów kierowców z wadą wzroku oraz jednoocznością są nieco mniej restrykcyjne - zasadniczo nie zmieniają Pana sytuacji i dalej teoretycznie nie pozwalają na prowadzenie motocykli.

Nawet jeżeli lekarz miał problemy z uzasadnieniem czy prostym wytłumaczeniem tego Panu, to po prostu musiał przestrzegać obowiązującego prawa /Rozporządzenie Ministra Zdrowia/.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Wady wzroku Zez prawo jazdy.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.