Szkolenie dzieci przez Rodzicow

by Darek
(Dolny Śląsk)

Prawo jazdy na Suzuki Swift

Prawo jazdy na Suzuki Swift

Samodzielne szkolenie dzieci przez rodziców nie jest w Polsce dopuszczalne. Tym nie mniej doświadczenia krajów, które dopuszczają coś takiego, są zdecydowanie pozytywne. Głównie chodzi o Wielką Brytanię.

Trud podjęty przez rodzica naprawdę odpłaca się z nawiązką.


Młodzi kursanci dużo łatwiej zdają egzamin państwowy. Chodzi tutaj o zdawalność pierwszorazową zarówno teorii jak i praktyki.Przekłada się to później na mniejszą wypadkowość młodych ludzi w pierwszym okresie samodzielnej jazdy samochodem.

Oczywiście istnieje ryzyko nauczenia dziecka złych nawyków rodzica, ale w polskim systemie dużą rolę odgrywa jednak instruktor nauki jazdy.


Z błędnych nawyków przekazywanych przez Tatę, Mamę /czasem Dziadka/ należy wymienić :

*Odwracanie głowy i spoglądanie przez ramię zamiast używania lusterek (oczywiście poza upewnieniem się przy włączaniu przed rozpoczęciem jazdy)
*Prowadzenie pojazdu jedną ręką
*Niebezpieczne zachowania wobec innych użytkowników dróg - włącznie z wymuszaniem pierwszeństwa
*Spoglądanie na skrzynię biegów przy ich zmianie
Tym nie mniej jeżeli rodzice podejmą trud uzupełniającego szkolenia swojego dziecka gdzieś na bocznych drogach, to odpłaci się to bezpieczniejszą jazdą w przyszłości.

Jeżeli masz jakieś doświadczenia w tym temacie, to zapraszam do wyrażenia swojej opinii. Część tego artykułu jest oparta na moich własnych doświadczeniach i szkolenia mnie prze Ojca gdzieś w 1980 roku na samochodzie Zastawa 1100 P.
Nawiasem mówiąc, auto to było wyjątkowo awaryjne, a blachy zeżarła rdza po kilku latach. Szczęśliwie Ojciec zdołał je sprzedać wcześniej.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Doskonalenie jazdy jak mam 13,14-15 lat ?.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.