Symulator jazdy samochodem

Symulator jazdy samochodem znacznie ułatwia szkolenie kierowców zawodowych oraz innych transportowców.

Nowe przepisy szkolenia kierowców zawodowych, wprowadzone po serii spektakularnych wypadków /np Grenoble/ zawierają elementy praktycznej jazdy w warunkach specjalnych. Początkowo ośrodki szkolące radziły sobie poprzez organizację jazdy na torach tradycyjnych.


Najczęściej były to obiekty na byłych lotniskach, czy w inny sposób związane z treningami jazdy.Tym nie mniej było to dobre rozwiązanie jedynie dla tych, którzy prowadzili kwalifikację wstępną w pobliżu takich torów do jazdy specjalnej.

Pozostali musieli dowozić przyszłych kierowców zawodowych, co wiązało się z problemami organizacyjnymi. Zamiast paru godzin, szkolony musiał spędzić na zajęciach praktycznych cały dzień.


Odbycie dwugodzinnej jazdy na torze wiązało się z wyjazdem na cały dzień/z reguły w weekend/.

Pierwszą Firmą, która kupiła profesjonalny symulator jazdy autobusem.ciężarówką było Cargo z Jaworzna. Jednak kierowcy byli dalej dowożeni /np z Wrocławia/. Bardzo szybko stworzono mobilną wersję tego urządzenia na nadwoziu samochodu MAN.

Rozwiązało to wiele problemów. W końcu łatwiej przyjechać na gościnne występy kierowcy oraz technikowi obsługującemu symulator i przeszkolić kilkadziesiąt osób niż odwrotnie.

Przyglądałem się szkoleniu na symulatorze, które odbyło się we Wrocławiu na początku marca 2010 r. Jest wiele możliwości, które dają programy komputerowe tego urządzenia. Obraz jest bardzo realistyczny, zarówno dla postronnego widza, jak i kierowcy aktualnie szkolonego.


Najbardziej podobała mi się jazda w górach oraz....pod wpływem alkoholu.

Mało kto prowadził symulator /w tych warunkach/ bezbłędnie. Czasami pojawiają się nagle obce obiekty leżące na drodze. Sytuacje powszechne w realu, a tutaj bardzo wiernie oddane.


Od 2011-09-21 Świadectwo kwalifikacji Wrocław

Pomimo, że symulator nauki jazdy w wersji mobilnej, to wydatek ponad miliona złotych jest to zdecydowane ułatwienie w nauce jazdy w trudnych warunkach. Nie wiem czy jest drugi taki w Polsce /początek 2010 roku/? Mógłby być uzupełnieniem nauki czy doskonalenia jazdy na samochodach osobowych.

We Wrocławiu prym dzierży Firma Cargo, a jej symulator jest wynajmowany przez organizatorów kwalifikacji wstępnych czy innych zainteresowanych.


Zachęcam osoby, które przeszły taką symulowaną jazdę do umieszczania swoich wrażeń. Czy symulator jazdy samochodem może rzeczywiście zastąpić jazdę na torze specjalnym? Nie wszyscy jednak dobrze tolerują taką zastępczą jazdę autem i mają po prostu objawy choroby lokomocyjnej.

Symulator jazdy samochodem powrót do Prawka od 16 lat


Od 2011-09-21 Świadectwo kwalifikacji Wrocław

Opisz Wady i Zalety Jazdy Symulatorem

Możesz opisać swoje poglądy na temat wad i zalet symulatora. Ułatwi to potencjalnym kursantom podjęcie właściwej decyzji!! Możesz również zaoferować szkolenie symulatorem lub firmę zajmującą się tymi urządzeniami.

Do you have a great story about this? Share it!

[ ? ]

Upload A Picture/Zdjęcie/ Zalecane[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Zobacz Co Inni Mają Do Powiedzenia

Kliknij poniżej aby przeczytać inne historie.Click below to see contributions from other visitors to this page...

Symulator Nauki Jazdy Cargo 
Symulator Nauki Jazdy Cargo z Jaworzna. Krótki film na YouTube przedstawiający jego możliwości przy szkoleniu kierowców zawodowych. Na …

Symulator praktycznej nauki jazdy firmy Innoda Not rated yet
Witam,Jego funkcjonalność jest bardzo szeroka (różnorodność plansz, bardzo dużo ustawień konfiguracyjnych, wybór samochodu …

Click here to write your own.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.


Od 2011-09-21 Świadectwo kwalifikacji Wrocław
Od 2011-09-21 Świadectwo kwalifikacji Wrocław
Filmik pokazujący niewypełnienie zadania podczas treningu na symulatorze: