Stycznosc z pojazdami mechanicznymi w wieku 6 lat.

by Remigiusz
(Kutno)

Nauka później już przez Szkołę Jazdy

Nauka później już przez Szkołę Jazdy

Styczność z pojazdami mechanicznymi w wieku 6 lat.
Ja już w wieku 6 lat próbowałem swoich sił w jeździe. Na początku był to jednak ciągnik rolniczy. Już od małego kręciła mnie jazda najróżniejszymi maszynami.Na traktorze zaczynałem od wolnej jazdy przy prostych pracach polowych. W wieku 7 lat tata uczył mnie na koparce (jednak nie wychodziło mi). Gdzieś w wieku 8 lat pierwszy raz w życiu przejechałem się maluchem.


To było tylko cofanie, bo tata uznał, że samochód źle stoi, ale już przy pierwszym razie nie miałem żadnych problemów. Jednak byłem lekko przerażony szybkością.


Dziś mam 15 lat pracuje na maszynach budowlanych, samochodem jeżdżę też bardzo dobrze, bo nawet rodzice mi to mówią. Jednak przyznam że brakuje jeszcze mi trochę wprawy(np. czasami zapominam spojrzeć się w lusterko).

A czasami wujek pozwala mi się nawet puścić ciągnikiem przez wieś po drodze publicznej, gdzie jeździ dość sporo tirów i jest w pełni spokojny.

Dlatego uważam że jako kierowca jestem dojrzały psychicznie, gdybym nie był to nie pracował bym na takich maszynach typu koparka.


Co do prawa jazdy kategorii B jestem za tym, aby było od 16 lat. A problemy z nadmierną prędkością u młodych kierowców załatwić blokadami, dopóki taki 16 letni kierowca nie skończy np. 18 lat.

Przyznam, że nie jest to idealne rozwiązanie, gdyż taki kierowca byłby uzależniony od swojego pojazdu

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Doskonalenie jazdy jak mam 13,14-15 lat ?.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.