Sprawdzeniu stanu technicznego Clio

by Darek
(Wrocław)

Sprawdzeniu stanu technicznego Renault Clio ma na celu ocenę podstawowych elementów odpowiedzialnych za bezpieczną jazdę.


Na egzaminie państwowym jest to tak zwane zadanie numer jeden i składa się z dwóch elementów:
W naszym przypadku

  • Pierwszym elementem było sprawdzenie właściwego poziomu płynu hamulcowego
  • Drugim elementem było sprawdzenie prawidłowego świateł postojowych/pozycyjnych


W przypadku płynów eksploatacyjnych /ze względów bezpieczeństwa/ wskazuje się tylko, gdzie dane płyny się znajdują lub przy użyciu jakich wskaźników, przyrządów czy kontrolek dany płyn się sprawdza.

W przypadku świateł postojowych lub jakichkolwiek innych warto pokazać daną żarówkę palcem lub poprosić osobę egzaminującą o sprawdzenie działania światła zewnętrznego. /prawidłowe działanie świateł hamowania "STOP" oraz sprawne działanie świateł cofania,/

Jeżeli masz ochotę, to możesz dodać swój filmik lub opowiedzieć nam historię jak wyglądało twoje sprawdzenie stanu technicznego pojazdu na egzaminie praktycznym.

Czy sprawa była aż tak prosta jak na tym filmie. Czy jednak egzaminatorzy czepiają się zdających??

W przypadku naszej Kursantki wszystko zostało pokazane prawidłowo, jak również później zdała egzamin państwowy na kategorię B za pierwszym razem.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Nauka Jazdy YouTube.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.