Samodzielne przygotowanie do jazdy w Clio

by Darek
(Wrocław)

Przed rozpoczęciem jazdy, każdy zdający powinien umieć przygotować pojazd samodzielnie do swoich warunków.

Dotyczy to również później osób, które jeżdżą na zmianę z kimś jednym samochodem. Jest to kilka prostych czynności na pokazanych na filmie, ale niezbędnych, aby jazda nie była udręką!!

Po zajęciu miejsca w samochodzie należy przede wszystkim:

  • Pierwszy najważniejszy element to:
  • Dopasować sobie tak fotel, aby wygodnie dosięgnąć właściwych pedałów i kierownicy i czuć się wygodnie
  • Dopasować lusterka, aby widzieć przestrzenie z obu boków jak również z tyłu pojazdu.
  • Dopasować zagłówek,aby był ustawiony blisko za głową, na wysokości głowy i pełnił swoją rolę podczas ewentualnego wypadku


Warto umieć te czynności zrobić samodzielnie, bo oprócz ich wymagania na egzaminie, z pewnością przydadzą się w życiu. Rzadko bowiem, ktoś jest jedynym właścicielem/użytkownikiem pojazdu, kiedy jednokrotne ustawienie wystarczy zrobić praktycznie tylko jeden raz.

Na naszą prośbę kursantka pozwoliła się sfilmować, podczas tych przygotowawczych czynności na placu manewrowym szkoły Kursant we Wrocławiu.
Jak widać obowiązującym pojazdem egzaminacyjnym jest Renault Clio.

Jeżeli masz coś ciekawego do powiedzenia lub jakiś własny filmik do zaprezentowania, to zapraszamy do komentarzy lub opisania własnego sposobu samodzielnego przygotowania autka do jazdy. Każda inna marka poza Clio będzie mile widziana.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Nauka Jazdy YouTube.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.