Samochody B1: opinie o tych autkach

Samochody B1 - ten temat warto przemyśleć przed kursem prawa jazdy od 16 lat. Opinie użytkowników mogą być bardzo przydatne.
Prawko od 16 lat Wrocław


Przyczyna tego jest bardzo istotna. Szkoły uczą albo na Aixam lub Microcarach czy Quadach.
Ustało szkolenie na mercedesie Smart /ze skrzynią biegów automatyczną/, albo Daihatsu Cuore /ze skrzynią biegów manualną/ z powodu nie spełniania warunków małej mocy silnika.


Od Samochody Aixam na prawo jazdy B1

Po zdanym egzaminie na Smarcie byliśmy zdani na "jazdę w automacie",po Daihatsu nie było takich ograniczeń. Nie jestem pewien jaką skrzynię biegów mają autka francuskie.

Kod 78 w naszym prawku oznacza jazdę samochodem z przekładnią automatyczną. Osoby niepełnosprawne będą miały wpisany 10.02 /przekładnia automatyczna, ale ze względów zdrowotnych/.


Od Auta na B1 Secma 19 września 2011
Od 27 maja 2012 Auta na B1

Poniżej pokrótce omówię zalety i wady Smarta oraz Daihatsu.
Nie używane już na B1, choć mogą być "zarejestrowane po staremu".

Mercedes Smart waży więcej niż 550 kg. Dlatego kupując takie auto należy zdecydowanie sprawdzić wpis w dowodzie rejestracyjnym, czy jest to samochód na B1.

Są dostępne ciekawe egzemplarze w Polsce. Znajoma szkoła jazdy kupiła kiedyś takie autko od dewelopera z Krakowa, który po prostu wymieniał go na Toyotę Yaris dla swojej 18 letniej córki. Autko było sprowadzone z Niemiec i sprawy homologacji były załatwione przed wjazdem auta do Polski.

Od 27 maja 2012 Auta na B1

Decyzję o zakupie podjęto po jednym telefonie do właściciela, zaraz po pojawieniu się Autka na Allegro. W drodze z Krakowa do Wrocławia wyciągał do 130 km na godzinę na autostradzie A4.

Samochód był typowym trzecim autem w rodzinie, z małym przebiegiem /8 tys rocznie/ oraz wyjątkowo zadbanym. Wszystkie naprawy i przeglądy robione wyłącznie w salonie Mercedesa.

Służy do dzisiaj w szkole nauki jazdy na we Wrocławiu. Auto bardzo obszerne w środku, z klimatyzacją i radiem, bardzo przyjemnie się prowadzące. Poza spaloną żarówką świateł stopu jak na razie bezawaryjny.

Bardzo lubią go kursanci, którzy mają już/mają mieć takie auto do swojego użytku. W zasadzie zdawalność tych szesnastolatków waha się powyżej 97 % !!

Wadą jest zdecydowanie wyższa cena. Samochody B1 ze stajni mercedesa to wydatek powyżej 10 tys złotych. Koszty ubezpieczenia też są zdecydowanie niższe. W przypadku awarii /czasami wysiada turbina/ również nie jest tanio. Zawieszenie nie jest trochę dostosowane do naszych wspaniałych dróg w mieście.

Reasumując: dobre auto dla osób bez kłopotów finansowych, odwdzięczające się komfortem jazdy. Doradzam zdecydowanie jako pojazd od 16 lat dla kierowców mających rodziców z branży biznesowej. Zadbane egzemplarze,o udokumentowanym przebiegu oraz serwisie, sprzedamy bez problemu, po osiągnięciu pełnoletności. Samochody B1 : Daihatsu Cuore

Zapotrzebowanie na prawo jazdy B1 z manualną skrzynią biegów, skłoniło nas do zakupu Daihatsu'


Cena auta jest zdecydowanie niższa, żadnych problemów z homologacją oraz zarejestrowaniem. Nie ma szału jeżeli chodzi o wygląd samochodu /chyba dostosowany do wzrostu Japończyków/.


Tym nie mniej autko wyciąga do 120 km/h, pali mało. Miejsca dla kierowcy i pasażera mniej niż w Smarcie, ale za to całkiem przyzwoity bagażnik /którego brakuje w mercedesie/.

Ponieważ ten samochód mamy bardzo krótko, trudno coś powiedzieć na podstawie własnego doświadczenia. Na pewno ciekawa opcja do rozważenia, dla kursantów polegających na swojej ciężko zapracowanej gotówce.

Nie wiem nic na temat awaryjności tych pojazdów, chociaż mam pozytywne wrażenia z jazdy innymi japończykami

/Suzuki Baleno oraz Toyota Avensis/.

Samochody B1 : Secma

Secma jest oferowana przez dealera z Krotoszyna. Auta są nowe i z gwarancją producenta. Niewiele jestem w stanie powiedzieć o tej marce. Nie spotkałem też ofert tych pojazdów z drugiej ręki.

Inne samochody B1 : Aixam Crossline, BMW Isetta(600), Ligier Nova

Niewiele wiem o tych autach, poza tym, że Ligier Nova był/jest użytkowany przez jedną ze szkół nauki jazdy we Wrocławiu. Z opisu i opinii na innym forum wynika, że jest to pojazd wyjątkowo awaryjny i drogi. Typowe dla francuzów.


Opisz Wady i Zalety Twojego Samochodu na Kategorię B1!!

Możesz opisać swoje poglądy na temat wad i zalet poszczególnych Aut na B1. Ułatwi to rodzicom oraz potencjalnym kursantom podjęcie właściwej decyzji!! Możesz również zaoferować sprzedaż auta lub firmę zajmującą się autami na B1.

Do you have a great story about this? Share it!

[ ? ]

Upload A Picture/Zdjęcie/ Zalecane[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

 submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Zobacz Co Inni Mają Do Powiedzenia

Kliknij poniżej aby przeczytać inne historie.Click below to see contributions from other visitors to this page...

Aixam Samochody na B1 
Aixam Samochód przyszłości na kategorię B1!! Polskie prawo przewiduje możliwość prowadzenia samochodu dopiero …

Prawo jazdy B1 problem z Autami 
Temat bardzo aktualny dla mnie. Córka zrobiła właśnie B1 i wertując rynek i przyglądając się sprawie bliżej nadmienię

Prawko od 16 lat na Smarcie 
Kolejny filmik przedstawiający prawko od 16 lat na Smarcie. Jest to najczęściej wybierany samochód do szkolenia 16-tków przez ośrodki …

Samochody kat B1 Secma 
Samochody kat B1 Secma są ciekawą alternatywą dla używanych aut typu Smart lub Daihatsu Cuore. Importerem tych autek jest firma

MicroCar na kategorię B1 Not rated yet
Ostatnie zmiany w interpretacjach samochodu na prawo jazdy B1 skutecznie ograniczyły ilość aut dostępnych dla szesnastolatków. logicznym wyborem …

Daihatsu Wymaga opinii Rzeczoznawcy Not rated yet
Od Samochody Aixam na prawo jazdy B1 KONIEC B1.WYDZIAŁY WYMAGAJĄ OPINII RZECZOZNAWCÓW. ONI KIERUJĄ DO RZECZOZNAWCÓW TAK ZE ŻADNE NUMERY NIE …

Autka mogące być do kategorii B1 Not rated yet
Od Samochody Aixam na prawo jazdy B1 Mam pytanie a mianowicie Pan jako znawca tematu moze udzieli mi klarownej odpowiedzi ponieważ, w styczniu …

B1 Smart Jazda w strefie egzaminacyjnej  Not rated yet
B1 Smart Jazda w strefie egzaminacyjnej po Wrocku. Poniżej filmik z jazdy Smartem po strefie Word Wrocław. Pomimo, że odbywało …

Click here to write your own.

Auta i samochody B1 powrót do prawo jazdy od 16 lat !!

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.


Mercedes Smart i jego wnętrze: Prawo jazdy na B1 również mogą robić osoby po 18 roku życia: Prawo jazdy B1 Wrocław Jeszcze raz Aixam na B1 oferowany przez dealera we Wrocławiu: Prawo jazdy B1 od 16 lat Autko francuskie: Aixam Samochody na B1