Prawo jazdy T a lawety

by Alekander
(Brzeg)

Czy prawko na ciągnik uprawnia do ciągnięcia lawety?

Czy prawko na ciągnik uprawnia do ciągnięcia lawety?

Witam,
Możliwe że czegoś nie doczytałem, ale mam pytanie.

Załóżmy,że mam kategorie T i zrobiłem także B, czy posiadając B i T mogę ciągnąc np. lawety? ( B+E)Prawo jazdy na przyczepę
Moja odpowiedź
Prawo jazdy na traktor nawet łącznie z kategorią B nie uprawnia do jazdy z przyczepą samochodową, a jedynie z przyczepą ciągnikową.

Najlepiej zrobić pełną kategorię E/B a nawet C i później E/C, aby nie było najmniejszych wątpliwości, co do stosownych uprawnień.
Prawo jazdy D

Ponieważ kary za jazdę bez uprawnień znacznie wzrosły od 2015 roku, radzę nie ciągnąć lawet, nawet jak masz spore doświadczenie w jeździe traktorem z przyczepą rolniczą.

Szkoda pieniędzy na grzywnę lub inne kary, którą lepiej wydasz fundując sobie stosowny kurs na prawo jazdy.

Comments for Prawo jazdy T a lawety

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Mar 24, 2013
Rating
starstarstarstarstar
BE lub CE zamiast T
by: Anonymous

podsumowując dla kierowców amatorów opłaca się uzyskać pj kat. A, B, BE (AM, A1, A2, B1, T - gratis) - uprawnienia na pojazdy mechaniczne nie wymagające konieczności robienia psychotestów czy dodatkowych kursów takich jak TAXI, ADR, PRZEWÓZ RZECZY I OSÓB; a dla kierowców zawodowych opłaca się uzyskać pj kat. A, B, C, D, CE (AM, A1, A2, B1, T, BE, D1, C1, D1E, C1E, DE - gratis) - uprawnienia na wszystkie pojazdy mechaniczne

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Prawo jazdy na Traktor.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.