Prawo jazdy B1 problem z Autami

by Dondi
(gdzieś w Polsce)

Temat bardzo aktualny dla mnie. Córka zrobiła właśnie B1 i wertując rynek i przyglądając się sprawie bliżej nadmienię ,że w motoryzacji orientuję się dobrze wyciągam zatrważające wnioski:

1. Nie ma legalnie przerobionych samochodów na B1-czyli o masie do 550 kg.Fiat126p waży 645 kg ,Tico-690 kg ,Seicento-720 , Daihatsu Cuore-700 kg - najbardziej rozpowszechnione na B1.

Przeróbka tych samochodów polega na wymontowaniu tylnej kanapy, tylnych pasów bezpieczeństwa i tylnej półki co w efekcie finalnym zmniejsza masę samochodu o maksymalnie 30 kg.To skąd w dowodach rejestracyjnych tych samochodów bierze się masa własna poniżej 550 kg , gdzie z prostego rachunku matematycznego nigdy to nie wyjdzie.

Wniosek jest prosty-dokumenty przedstawiane w wydziłach komunikacji do
zarejestrowania tych pojazdów są fałszowane.


2.Samochody po tych pseudo-przeróbkach służą do nauki jazdy w szkołach i na tych samych pojazdach kursanci zdają egzamin praktyczny z jazdy. Teoretycznie i nauka i egzamin odbywają się na samochodzie odpowiadającym kategorii B1 a w praktyce auto takie jest znacznie cięższe niż wymagane do 550 kg.

Czyli dociekając stanu faktycznego i kurs i egzamin odbywają się na samochodzie cięższym czyli takim,na którym robi się prawo jazdy kat. B.Wobec tego albo ci adepci uzyskali faktycznie prawo jazdy na B nie posiadając właściwego wieku albo uzyskali prawo jazdy B1 niezgodnie z prawem bo na samochodach ze sfałszowaną dokumentacją.


3.W tej chwili nie wiem czy kupić auto ze sfałszowanym wpisem w dowodzie rejestracyjnym czy kupić auto z segmentu micro, które będzie ważyć w granicach 700-800kg z małym silnikiem dużo bezpieczniejsze dla użytkownika.

Przecież chodzi chyba o to żeby młodzi ludzie,którzy nabywają uprawnienia do kierowania mogli korzystać ze zdobyczy techniki i poruszali się po drogach samochodami nowoczesnymi wyposażonymi w aktywne i pasywne systemy bezpieczeństwa a nie wsiadali do wynalazków z przed 10 czy 20 lat- bo takie najczęściej są oferowane po pseudo-przeróbkach i wyruszali w "ostatnią podróż swojego życia".W pełni popieram pomysł interpelacji poselskiej aby dopuścić dla B1 pojazdy o masie własnej do 950kg ewentualnie aby adepci B1 korzystali z aut cięższych tylko pod opieką dorosłych.

I skończmy wreszcie z powielaniem niekoniecznie życiowych a czasami wręcz bzdurnych dyrektyw unijnych.Mamy trochę zdrowo i trzeżwo myślących ludzi aby te bzdury wychwycić, poprawić i dostosować do realiów życia.

Moja odpowiedź
Dziękuję, za bardzo rzeczowy i konkretny post. W sumie nic dodać nic ująć !!

Comments for Prawo jazdy B1 problem z Autami

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Jul 28, 2013
Rating
starstarstarstarstar
Maluch
by: Anonymous

jest lżejszy - mój elx waży 600 kg (jak większość).

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Samochody B1 od 16 lat opinie.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.