Nowe Prawo Jazdy w 2015 roku

Prawo jazdy w 2015 roku będzie okresem kilku poważnych zmian i zupełnie nowych, ale bardziej idiotycznych zasad. Przede wszystkim wprowadzono Eko-jazdę oraz zlikwidowano obowiązek teorii w OSK.

Związane to jest z dostosowywaniem przepisów do prawa unijnego, do czego Polska jest zobowiązana poprzez Dyrektywę 2006/126/EC of the Parlamentu Europejskiego.

Prawo jazdy 2015 rok - B od 18 lat w szkole jazdy Euforia

Zupełną nowością będzie wprowadzenie kilku nowych kategorii prawka, jak i modyfikacja zasad dotyczących starych /szczególnie na motory/. Teoretycznie ma to gwałtownie podnieść bezpieczeństwo ruchu drogowego /czyli nas wszystkich/, a co z tego wyjdzie pozostawiam do oceny czytelników.
Prawo jazdy B

Prawo jazdy B1 pozostaje niby nie zmienione i może być robione od 16 lat. Ale za to kompletnie się zmienią się pojazdy, którymi można będzie jeździć.

Wypadną z obiegu popularne auta osobowe na B1, a pozostaną tylko jedynie Quady, co niszczy całkowicie ideę młodego człowieka za kierownicą.

Rewolucją stało się prawo jazdy na motor od 24 lat /kategoria A/. Jedyną ścieżką skróconą jest w tej chwili zrobienie najpierw kat A2 w wieku lat 18, a potem dopiero normalnego prawka.


Kategoria A2 odnosi się do słabych motocykli /do 35 kW czyli około 45 koni mechanicznych/. Również do A2 zostaną zaliczone pojazdy trzykołowe, mocniejsze niż 20 KM, ale z dolną granicą wieku kierowcy 21 lat.

Zupełną nowością stała się  kategoria AM od 16 lat. Będą to trzykołówki rozwijające do 45 km/h lub motory [bez bocznego wózka] o podobnej mocy. Teoretycznie Polska może wprowadzić to prawko od 14 rż. Na to prawko będzie obowiązywał egzamin teoretyczny [i praktyczny?] /dotychczas to było traktowane jako motorower lub skuter/.

Prawo jazdy kat C  można zrobić od 21 roku życia, a prawko na autobusy /kat D/ od 24 lat. Pod pewnymi warunkami możesz te kategorie zrobić szybciej.Prawo jazdy Auto sportowe

Prawo jazdy kat A,B,AM w Unii będzie ważne 10 lat , ale Polska może wydłużyć jego ważność maksymalnie do 15.

Kategorie wyższe CD trzeba wymieniać co lat 5. Praktycznie terminowe prawo jazdy dla kierowców autobusów i ciężarówek zostało wprowadzone już w 2009 r.Istnieje teoretyczna możliwość, że kierowcy po 50 roku życia będą poddawani dodatkowym badaniom lekarskim. Ale na razie tego nie wprowadzono w życie.Prawo jazdy 2015 rok i zasady Badań lekarskich 

Od 16 lis 2012 Doskonalenie jazdy

Jeżeli chodzi o wymagania zdrowotne , to ulegną one pewnemu "złagodzeniu".

Chodzi tutaj o kierowców zawodowych, gdzie dopuszcza się korekcję w szkłach kontaktowych do -8 dioptrii [oczywiście po spełnieniu kilku innych warunków, w tym dobrej tolerancji soczewek].


Nowe przepisy zdrowotne powinny być bardziej precyzyjne odnośnie chorób układu krążenia, cukrzycy, czy chorób neurologicznych /padaczki/ czy używania alkoholu.

Z Dyrektywy wynika możliwość dopuszczenia do kierowania pojazdami osób, po udowodnionym okresie abstynencji alkoholowej czy lekowej, potwierdzonym przez "The competent medical authority".

Od Smart na B1

Przepisy mają także ułatwiać uzyskanie uprawnień dla osób niepełnosprawnych. W tym przypadku egzamin będzie przeprowadzany na pojeździe dostosowanym do rodzaju schorzenia.

Ogólnie, jeżeli uprawniony lekarz stwierdzi schorzenie mogące powodować czynnościową niezdolność, wpływającą na bezpieczeństwo jazdy, to prawa jazdy nie wydaje/przedłuża się. Wyjątek stanowi posiadanie opinii upoważnionego specjalisty.

Pomimo, że istnieje możliwość obniżenia wieku na kategorię B do 17 lat, wątpię czy Polska wybierze to rozwiązanie.

Prawo jazdy w 2015  roku- nowy dokument prawa jazdy

Duży nacisk położono na ograniczenie możliwości sfałszowania prawa jazdy . Ze strony internetowej Wytwórni Papierów Wartościowych wynika, że potrafią już wytworzyć odpowiedni dokument.Technologia "zgrzewania/spawania" plastiku w temperaturze 200 C i pod ciśnieniem 200 Barów powoduje, że rozdzielenie warstw prawa jazdy, bez spowodowania niewidocznych uszkodzeń, jest niemożliwe. Dotyczy to szczególnie miejsca, gdzie znajduje się zdjęcie posiadacza.

Prawo jazdy w 2015 rok ceny kursów. Czy prawo jazdy podrożeje?

Drożej już raczej nie będzie. Konkurencja wymusza niskie ceny kursów, niestety odbijające się na jakości szkolenia. Na przełomie 2014/2015 roku są oferowane niezliczone "zimowe promocje". Pomimo wzrostu podatku VAT zainteresowanie jest olbrzymie, a ceny kursów nie uległy podwyższeniu, a nawet spadły.

Być może nieco wzrosły ceny szkoleń na motocykle z powodu tego podatku VAT wprowadzonego w 2011 roku.


Napisz Swoją Opinię Prawko 2012

Możesz opisać swoje poglądy w temacie "prawo jazdy w 2012 roku i jego nowe zasady ".

Czy jest lepiej czy gorzej niż w latach poprzednich? Co sądzisz o nowych restrykcyjnych przepisach, szczególnie dotyczących młodych ludzi!!

Do you have a great story about this? Share it!

[ ? ]

Upload A Picture/Zdjęcie (optional)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

 submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Co Inni Kierowcy Mają Do Powiedzenia

Kliknij poniżej aby przeczytać inne historie.Click below to see contributions from other visitors to this page...

Badanie lekarskie Padaczka Not rated yet
Panie doktorze, czy osoba chora na padaczkę przyjmująca leki p/padaczkowe, która posiada zaświadczenie od neurologa, może uzyskać zgodę na prawo jazdy …

Spadek liczby Kursantow we Wroclawiu Not rated yet
W 2010 roku Spadek liczby Kursantów we Wrocławiu na kategorię B oraz wyższe stał się faktem. Z rozmów przeprowadzonych …

Opinie o przepisach i prawie jazdy od 24 lat! Not rated yet
Ciekawe czy autorzy tych debilnych przepisów, sami chcieli by się do nich zastosować. Niech sami po 18 czekają 6 lat żeby głupie prawko zrobić.To ku... …

Click here to write your own.

Prawo jazdy 2012 Nowe zasady kursów Prawo jazdy 2012 rok od 16 lat strona główna


Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.


Wypadki samochodowe i motocyklowe Bezterminowe prawo jazdy z 2011 roku: Bezterminowe prawo jazdy Prawo jazdy Prawko