Kurs B1 Wroclaw marzec 2010

by Dariusz
(Wrocław)

Kursanci na B1 marzec 2010 rok

Kursanci na B1 marzec 2010 rok

Kolejny kurs na kategorię B1 rozpoczął się 15 marca 2010 roku. Oprócz kategorii wyższych uczestniczy w nim dwóch kursantów w wieku 16 lat.

Obaj są z podwrocławskiej Gminy Kobierzyce i jak można było przewidzieć mają już kilkuletnie doświadczenie z jazdą samochodem /po terenach zamkniętych/.

Ku mojemu zdziwieniu, nie było nikogo z samego Wrocławia. Widocznie młodzi Wrocławianie preferują komunikację miejską lub rowery.
Można tylko mieć nadzieję, że umiejętności nabyte na olbrzymim Mercedesie 124 /diesel przerobiony z 3 litrowej benzyny/ przydadzą się w szkoleniu z jazdy na znacznie mniejszym Smarcie.

Czasami trzeba jednak oduczyć złych nawyków. Oczywiście wymagane jest perfekcyjne opanowanie teorii.

Na zdjęciu obaj kursanci tuż przed wstępnym badaniem lekarskim. O ich sukcesach przekażemy kolejną relację.
Egzamin już po wyjeżdżeniu wszystkich 30 godzin jazdy i zaliczeniu bezbłędnym praktyki. Życzymy powodzenia oraz zdania za pierwszym razem /tak jak wszyscy do tej pory/.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Szkoła jazdy od 16 lat kat B1.

Prawo jazdy B1 Zielona Gora

by Hanka
(Zielona Góra)

Prawko B1 w Zielonej Górze.
Mieszkam w Zielonej Górze na ulicy Kupieckiej. Mam 16 i pół roku i chodzę do 2 klasy L.O. Jak tylko moja Mama kupiła Smarta, to od razu zaczęła mnie przekonywać na prawo jazdy kategorii B1. Nawet nie musiała długo, bo lubię samochody.

Wprawdzie Ojciec chciał mnie sam trochę poduczyć jazdy, ale zdecydowaliśmy zacząć od profesjonalnego instruktora, aby nie nabrać złych nawyków.

Do tej pory rodzice podwozili mnie na wszystkie zajęcia pozaszkolne czy różne inne.
Rodzice również postanowili sponsorować mi to szkolenie.

Niestety w całej Zielonej Górze nie ma jednej szkoły jazdy na B1. Sprawdziłam wszędzie : w Motorexie, MON-Tom-ie, Super-Kursie i w wielu, wielu innych. Dzięki internetowi znalazłam najbliższą szkołę jazdy we ...Wrocławiu na Weigla 12.

Rodzice załatwili formalności z Szefem tego ośrodka, płatność za cały kurs zrobili przelewem.

Szczerze mówiąc Wrocław jest trochę daleko od Zielonej Góry.

Na szczęście moja siostra studiuje we Wrocku i ma wynajęty pokój, a szkoła oferuje kursy i jazdy weekendowe, więc po prostu oznacza to kilka sobót i niedziel w stolicy Dolnego Śląska. Kurs rozpoczęłam w niedzielę 18 kwietnia 2010 od badań lekarskich. Trochę dziwny dzień, zupełnie pusto na ulicach z powodu pogrzebu Prezydenta.

Na razie teoria z Panem Krzysiem /całkiem miły wykładowca/, a niedługo już jazdy na mercedesie Smart.

Jak będę już po pierwszych wewnętrznych egzaminach, to napiszę jak poszło.


Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Szkoła jazdy od 16 lat kat B1.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.