Nie otrzymanie prawa jazdy...!!!

by Sandra
(Białystok)

"Słabszy" motocykl na kategorię A2 prawa jazdy

Witam,
w listopadzie 2012 r zdawałam prawo jazdy na kat.A,w między czasie robiłam kurs na kat.B.Kategorie B zdałam w marcu 2013r,wcześniej po zdaniu prawo jazdy na motor kobietka w Wordzie doradziła mi napisać pismo o wydaniu mi na jednym plastiku dwóch kategorii.

Kilka dni temu dostałam telefon z urzędu,że nie otrzymam prawa jazdy na kategorie A ponieważ w nowych przepisach trzeba mieć ukończone 24 lata aby je otrzymać.Dla mnie jest to debilizm gdyż tamta kategoria była zdawana starymi przepisami,a jeżeli chce otrzymać prawa jazdy na kat.A to muszę czekać do 24 roku życia,a obecnie mam 18.

Po drugie w ciągu tych lat mogą wejść nowe przepisy,które mogą uniemożliwić mi otrzymania prawa jazdy na kat.A.Co w tej sytuacji mam zrobić?
Motocykle na kategorię A i A2
Na zdjęciu powyżej porównanie motocykli Honda i Yamaha - A2 i A

Odpowiedź
@We Wrocławiu zaczęli wpisywać takim osobom kategorię A2.
Czy to jest praktykowane w innych częściach Polski? Nie mam pojęcia!!

Trochę szkoda wysiłku na kategorię A, bo znowu trzeba będzie podejść do kolejnego kursu /płatnego/ i egzaminu praktycznego.

Niestety, w ten sposób "załatwiono" wiele osób na kategorię C i Autobusy, gdzie za bardzo nie ma logicznej zamiennej "niższej kategorii", z którą można wykonywać zawód kierowcy.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Prawo jazdy na motor kat A.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.