Mojo przygoda z motoryzacją

by Anonim
(Polska)

Moja przygoda z motoryzacją Tico

Moja przygoda z motoryzacją Tico

Jak najbardziej za, czyli moja przygoda z motoryzacją

Według mnie nauka jazdy przez rodzica jest jak najbardziej wskazana, weźmy mój przykład. Pierwszy raz jechałem mając ok. 6 lat jechałem samochodem spalinowym wielkości gokarta po wyznaczonym torze i kontrolowany przez instruktora (właściciela).

Potem w wieku 9 lat przesiadłem się na quada 110cm którego bardzo dobrze wspominam, miał automatyczną skrzynie, więc jazda była bardzo prosta, po 2 latach jazdy jeździłem poślizgami, stawiałem na tylne i boczne koła.Ale jak każdy urosłem i quad stał się za mały, w wieku lat 13 wspólnie z tatą postanowiliśmy kupić coś mocniejszego i większego. Padło na 250 z manualną 4 biegową skrzynią po około 100km jazdy wychodziło mi już zmienianie biegów i obsługa sprzęgła teraz ma zrobione ponad 3 tyś km, a ponieważ jest zarejestrowany można nim jeździć po drogach publicznych i zalicza się do "nowego" B1 bo ma 11kw.


Również w wieku 13 lat dostałem pierwszy raz samochód do "karnięcia" jako, że miałem już praktykę z quada szło mi nie źle i jeździłem regularnie. Również w tym wieku szkoła zorganizowała kurs na kartę motorowerową, więc znowu kupiliśmy motorower z manualną skrzynią biegów, zdałem tylko brakowało trochę mocy... więc został zmieniony silnik na 125cm.
Od Samochody Aixam na prawo jazdy B1

Teraz obchodzę 15 urodziny i czekam na prawko kategorii B1 choć to co się z nim dzieje może pokrzyżować trochę plany.


Więc trzymam kciuki za to, aby Daihatsu cuore albo fiatem cinquecento dało się jeździć. Bo z tymi pojazdami wiążą się moje marzenia. Szerokości!!! :)Mój nowy ford Kuga

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Doskonalenie jazdy jak mam 13,14-15 lat ?.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.