MicroCar na kategorię B1

by Dariusz Kraśnicki
(Wrocław Kmicica 3)

Badania do książeczki sanepidowskiejOstatnie zmiany w interpretacjach samochodu na prawo jazdy B1 skutecznie ograniczyły ilość aut dostępnych dla szesnastolatków.

logicznym wyborem stał się MicroCar, który został zakupiony przez jedną z wrocławskich szkół nauki jazdy. Według informacji na stronie generalnego importera tych francuskich autek są one homologowanymi pojazdami na B1 lub kategorię AM prawka.

Rozmiary sprawiają, że są raczej zwinne i nie powinny sprawiać kłopotów np przy wykonywaniu manewrów typu łuk na placu WORD.

Poniżej filmik z wzorcowym wykonaniem łuku na placu manewrowym we Wrocławiu: Jak widać w powyższym przypadku, nie było dla kierowcy MicroCar-a najmniejszego problemu.

Czasem zbytnia pewność może jednak powodować problemy dla zdającego i raczej odległość pomiędzy tyłem samochodu i pachołkami koperty jest tutaj większa niż jeden metr:

Jeszcze inny filmik z Microcar-em

Warto zobaczyć obsługę świateł i innych elementów pojazdu, ponieważ takie same zadania będzie trzeba wykonać egzaminie państwowym w WORD Wrocław.

Dla porównania imnny wzrocowy łuk, ale tym razem wykony na Reault Clio, Czy za 2 lata wystarczy tylko zdać egzamin praktyczny /bez teorii/ aby mieć normalne prawko kategorii B.

Zapraszam do komentarzy. Jakie autka na B1 są używane w innych częściach Polski.

Oczywiście badania kierowców na Żernickiej 215 we Wrocławiu.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Samochody B1 od 16 lat opinie.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.