Masa własna a moc pojazdu...

by Sebastian
(Wrocław)

W temacie związanym ze zmianą prawa jazdy B1, można rzec, iż jest to kolejny, żenujący popis naszych "rządzących". Cóż..., nasuwa się jednak pytanie o maksymalną moc pojazdu.

W mediach pojawiły się informacje o dodatkowych przepisach ograniczających tę wartość do 15kW - ok. 20KM. Ustawa jednakże bezpośrednio tego nie określa.

Co więc w sytuacji, gdy uda się przygotować homologowany pojazd o wadze nie przekraczającej 550 kg i mocy 100KM (74kW)???

Takie proporcje w połączeniu z niewielkim doświadczeniem w prowadzeniu pojazdów mechanicznych może być naprawdę bardzo "wybuchową" mieszanką. Pozdrawiam Ministerstwo Infrastruktury i min. Grabarczyka :))Odpowiedź
Pytanie jest raczej retoryczne, ale pewnie pokażą się niedługo przepisy, raczej na niekorzyść "majsterkowiczów" i zwalczające kreatywność obywateli naszego pięknego kraju nad Wisłą i Odrą.

Czy przyniosą one jakieś efekty?

Wyniki pewnie będą takie same jak od roku 1945. Są to jednak tylko moje spekulacje, bo może nastąpi jakiś cud i wielka wiara ludzi w słuszność tych narzucanych rozwiązań prawnych.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Prawo jazdy 2012 nowa ustawa i przepisy.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.