Lepsze przepisy dla osob chorych

by Słonko
(gdzieś w Polsce)

Lepsze przepisy dla osób chorych
Z niecierpliwością czekam na zmianę przepisów w sprawie badań lekarskich na prawo jazdy.

Ja swoje prawo jazdy musiałam oddać, za to że jestem osobą jednooczną, chociaż jeżdziłam samochodem przez 15 lat bezwypadkowo.

Od stycznia tego roku jestem już bez prawka i nie mogę się z tym pogodzić.

Swoją wadę mam od dzieciństwa i jestem przyzwyczajona do widzenia jednoocznego z zachowaniem korekcji, aczkolwiek przepisy naszego rozporządzenia ministra zdrowia mówią wyrażnie, iż osoby jednooczne nie mogą mieć prawa jazdy jeżeli korygują wzrok szkłami.

Musimy dobrze widzieć bez korekcji. Natomiast przepisy Unii Europejskiej są inne, tam osoby niepełnosprawne nie są tak dyskryminowane jak u nas. I tak badania lekarskie robiłam co 5 lat, co wiązało się z dodatkowymi kosztami.

Zdjęcia 20zł, koszt badań lekarskich ok. 100zł, zaświadczenie od okulisty 30 zł, no i prawko 70 zł. Tak więc nie mogę już się doczekać zmiany przepisów i kiedy znów zasiądę za kierownicę, bo bardzo mi tego brakuje, to moja pasja.

Moja odpowiedź
Nowe przepisy powinny wejść przed końcem 2010 roku, więc jest spora szansa na odzyskanie prawka.

Niestety system jest czasami bezduszny, a powyższy przykład jest klasyczny !!

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Prawo jazdy 2012 nowa ustawa i przepisy.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.