Kierowcy Latwym Celem dla Tworcow Prawa Motoryzacyjnego

by Wombat
(Wroclaw)

Kierowcy łatwym celem dla twórców prawa motoryzacyjnego.
Nie byłeś ukarany za przekroczenie prędkości czy złe parkowanie ? Jeżeli masz jeszcze czyste konto prawa jazdy, to jesteś prawdziwym szczęściarzem.

Należysz do wymierającego gatunku kierowców, na których czai się Sejm oraz Ministerstwo Infrastruktury z nowymi obostrzeniami.

Jak większość z Was dałem się nabrać na gadkę jednego z kandydatów na premiera "Tylko facet który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi”. Uwierzyłem, że wreszcie zacznie się coś robić z przyczyną wypadków, a nie tylko promować administracyjne karanie kierowców.

Tymczasem ilość fotoradarów rośnie. Chowane i maskowane po śmietnikach wspomagają budżet Polski powiatowej. Również Rząd planuje zwiększenie ilości fotoradarów na naszych nielicznych autostradach czy drogach ekspresowych.

Można się cieszyć z rozwoju elektroniki użytkowej, ale ilość ukaranych w ten sposób kierowców będzie rosła !!

Ilość mandatów za złe parkowanie również rośnie. Straż miejska woli odpuścić bandycie czy właścicielowi pieska robiącego na trawnik, a zająć się miękkim celem jakim jest stojący samochód.

Nawet jeżeli Twoje auto stoi w garażu i nie jeździsz nim od miesięcy, to również możesz stać się przestępcą. Wystarczy, że zapomnisz zapłacić ubezpieczenia lub wyrejestrować samochodu.

W tej chwili jesteś potencjalnym seryjnym przestępcą drogowym w zasadzie bez powodu. Stajesz się odpowiedzialny za osoby, które jeżdżą twoim autem, nawet gdy śpisz snem sprawiedliwego w swoim łóżeczku. Typowym przykładem jest tłumaczenie się za ich wykroczenia drogowe z fotoradaru.

Bardzo łatwo jest dzisiaj trafić do więzienia.
Są już one przeludnione do granic wytrzymałości ofiarami akcji Znicz czy innymi podobnymi.

Niestety w 60 % są to notorycznie pijani rowerzyści, których bierzemy sobie na dodatkowe utrzymanie. W większości są to Ludzie chorzy, którymi medycyna więzienna musi się zająć.
Straż więzienna podobno radzi sobie z przeludnieniem, co 29 dni zmieniając celę delikwentowi. W ten lepiej wychodzimy w oczach Trybunałów Unii Europejskie, a Polska zaoszczędzi parę groszy na odszkodowaniach dla więźniów.

Ostatnio mówi się o Amnestii wprowadzonej tylnymi drzwiami.

Niestety nie zanosi się, że będzie lepiej. Być może część obowiązków nadzoru kierowców zostanie zdjęta z przeciążonej policji na Gminę.

Niestety samorządy państwowe wiecznie potrzebują Kasy i może to oznaczać jedynie większą ilość wystawianych mandatów przez Straż Miejską, Gminną czy jakąkolwiek inną.

Być może uważasz, że kierowcy nie są aż takim łatwym celem i zasługują na większą ilość ograniczeń ? W końcu jak mają kasę na samochód, to niech płacą i wspomagają wiecznie głodny budżet. Również mogą podzielić się z tymi, których nie stać na tą odrobinę luksusu.

Osobnym tematem są rosnące drastycznie ceny paliwa,
uzasadniane troską o Ekologię czy Środowisko Naturalne oraz zapobieganie globalnemu ociepleniu. Jest to chyba temat na inny artykuł.

Kolejny "kwiatek" to zabieranie prawka "alimenciarzom", nawet jak samochód służy im do celów zarobkowych !!

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Prawo jazdy 2012 nowa ustawa i przepisy.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.