KATEGORYCZNE NIE!

by Anonim
(gdzieś w Polsce)

Jestem czynnym zawodowo nauczycielem. Pracując z młodzieżą licealną, od wielu lat obserwuję stałe elementy dojrzewania emocjonalnego wśród młodych ludzi: chęć wzbudzenia zainteresowania swoją osobą, potrzeba bycia w grupie.

Również szpan wiedzie prym. Będąc w grupie ludzi młodych, częstą zasadą jest wyłączanie rozumu, zdrowego rozsądku i dla popisania się przed kolegami - robienie głupot. W imię uznania i zbierania ewentualnych oklasków. Schemat działania prosty jak budowa cepa.

Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale te wyjątki pochodzą z domów, gdzie i tak sam pomysł zapisania dziecka na kurs prawa jazdy B1 i kupienia mu małego samochodu budzi słuszne obawy i jest oceniany negatywnie.

Dlatego więc uważam, że obniżanie granicy wieku do 16. roku życia, by móc uzyskać uprawnienie do kierowania pojazdami (nieważne, że małymi), jest wynikiem ludzkiej głupoty.

Wypadków na drogach jest cała masa. Głupota i brawura towarzyszą wśród 20-30 latków... Kto więc stwierdził, że 16-latek nie nabierze już drugiego dnia jeżdżenia przekonania o tym, że jest mistrzem kierownicy?

LUDZIE - POMYŚLCIE! Czy takim Mercedesem Smartem nie da się nikogo rozjechać? Albo zabić samemu?

Comments for KATEGORYCZNE NIE!

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Dec 16, 2011
Rating
starstarstarstarstar
Nie zgadzam się z tą opinia
by: Anonymous

Nie ma Pan racji trzeba podkreślić że i tak jest dużo gorszych rzeczy.
A bardziej brawurowo jeżdzą 18 latkowie >> A różnica jest ta że taki 18-latek może mieć dużo większy i mocniejszy samochód.
A na b1? Nie!
A pragnę zauważyć że quady są bardziej niebezpieczne ale odbiegam od wątku,od kilku lat mieszkam w stanach i tu od 16 lat mozna miec norkmalne prawo-jazdy
Uczy to wielu rzzeczy miedzy innymi;kultury jazdy,i zarzadzania gotówka alkohol powinnien być u was od 21 a prawo jazzdy od 16 lat

Oct 01, 2010
Rating
starstarstarstar
wiatm
by: Kamil

Jestem 16 latkiem i jest prawda w tym co pan pisze :) ale sa tez osoby ktore nie musza szpanowac zeby byc w centrum zainteresowania ja jestem taka osoba. Nie musze szpanowac przed kolegami poniewaz mi to niepotrzebne. Teraz bede sie szkolil zeby zdac egzamin na prawo jazdy kat. B1 i jestem pewny ze nie bede uwazal sie za mistrza kierwnicy poniewaz wiem ze takie mysli moga mnie przyblizyc do kolizji drogowej :):):)

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to B1 prawo jazdy od 16 lat.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.