Kategoria B1 Wroclaw

by Darek
(Wrocław)

Kategoria B1 Wrocław. W zasadzie w stolicy Dolnego Śląska liczy się tylko jedna szkoła jazdy, pomimo że niektórzy mają tą kategorię prawka od 16 lat w swojej ofercie.

Myślę tutaj o "Ośrodku Edukacji Ruchu Drogowego" i nauki jazdy na Weigla 12. Rozpoczęli od zakupu Mercedesa Smart ForTwo na B1 a potem dokupili Daihatsu Cuore.

Oba pojazdy spełniają podstawowy warunek, czyli ważą mniej niż 550 kilogramów. Podstawowa cena kursu to 1450 zł, ale warto się zapytać o promocje, a nawet spróbować negocjować cenę w przypadku płatności gotówką.

Jak na razie większość kursantów jest spoza Wrocławia. Najwięcej z Oleśnicy, Trzebnicy czy Środy Śląskiej, ale trafiali się ze Strzegomia czy Zgorzelca.

Są to osoby bardzo zmotywowane do jeżdżenia, a także mające już zagwarantowany samochód na B1. Jest to albo Smart albo Daihatsu, choć zdarzają się inne egzotyczne marki.

Już niedługo prawo jazdy kategorii B1 będzie obowiązywało również na Quady. W 2010 roku stanie się to faktem.

Na sam koniec mogę tylko zachęcić szesnastolatków do podjęcia jednej z pierwszych poważnych decyzji. Oczywiście uzyskania zgody rodziców na kurs B1 oraz jego sfinansowanie.

Word Wrocław ma bardzo dużą zdawalność dla tej kategorii prawka. Po zdaniu egzaminu nie trzeba jeździć z osobą dorosłą, a na kat B wystarczy tylko egzamin praktyczny.

Ostateczna decyzja należy do zainteresowanych, a ferie zimowe są dobrym okresem, aby rozpocząć prawo jazdy B1 we Wrocławiu /oczywiście mowa o szkolonych z Dolnego Śląska/.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to B1 prawo jazdy od 16 lat.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.