Ile kosztuje prawo jazdy B1

by DAREK
(Wroclaw)

Ile kosztuje prawo jazdy B1? - Przegląd cen Wrocław oraz z różnych innych miast w Polsce. Kontakt e-mail: info@prawojazdy.wroc.pl.

Kursy prawa jazdy na kategorię B1 są identyczne czasowo ze szkoleniem na kat. B /30 godzin jazd oraz 30 teorii/. Tym niemniej cena jest z reguły nieco wyższa niż prawka od 18 lat.

Przyczyn tego jest kilka. Tak więc odradzam to 16-latkom bez zaplecza finansowego rodziców. Lepiej wtedy poczekać 2 lata i za podobne pieniądze zrobić prawko na stałe.

Po pierwsze, rzadko kiedy szkoła ma tylu kandydatów, aby auto na B1 było w pełni wykorzystane. Dotyczy to szczególnie okresu zimowego i wiosennego.

Po drugie, dochodzi koszt podstawienia samochodu na egzamin. Część szkół przy wyższej cenie kursu uwzględnia to w opłacie podstawowej.

Po trzecie, często dochodzi koszt dojazdu do miasta wojewódzkiego. W przypadku Ośrodka Edukacji Ruchu Drogowego na Weigla 12 we Wrocławiu ponad połowa kursantów dojeżdżała około 100 km, oczywiście trzeba doliczyć czas rodziców.

Cena z reguły jest wyższa na Mercedesie Smart niż Daihatsu Cuore czy innych tańszych autach z demobilu.

Jeżeli mimo wszystko, nie przestraszyły Cię negatywy prawa jazdy B1, znaczy to że jesteś wystarczająco zmotywowany, aby zapoznać się z cenami w poszczególnych miastach.

Poprzez komentarze można dodać "ile kosztuje prawo jazdy B1" w ośrodkach nie wymienionych przeze mnie. Niestety nie wszyscy skutecznie promują się w internecie, co utrudnia skuteczne porównanie tego sektora rynku.

  • Wrocław Ośrodek Edukacji na Weigla 12
  • koszt całkowity 1450 zł na Smarcie /wraz z podstawieniem autka na egzamin/.
Zdawalność pierwszorazowa 97 procent - niewiarygodne ale prawdziwe.Jest to wiodąca szkółka w całym województwie dolnośląskim z dużym doświadczeniem w stosunku do szesnastolatków.

Warszawa /2009 rok/
Bartek - 1.100 zł + 120 zł za podstawienie samochodu na egzamin państwowy, mają duże doświadczenie bo szkolą od 2004 roku.

Syrena - 2000,00 zł - z galerii zdjęć wynika, że robią to na Quadzie Hondy.

Ośrodek Szkolenia Linia - 1190 zł + 120 zł za podstawienie Daihatsu Cuore na egzamin.

Kraków
http://prawo-jazdy-b1.ir.pl/ Daihatsu Cuore z manualną skrzynią biegów 1899zł

Opole
Strażak kurs w pakiecie podstawowym 1200 zł

Gliwice Babska Szkoła Prawa Jazdy 1500 zł - w galerii na stronie www widać jakiś ładny granatowy kabriolecik, ale nie wiem jakiej marki.

Poznań
Wierzbak - 1200 zł w promocji do 31 marca 2010 roku. Prawko na mercedesie Smart przy 97 % - ZDAWALNOŚCI W TYM OŚRODKU
Wierzę w ten wynik, ponieważ podobny jest we Wrocławiu na Weigla 12.

Szczecin
Karol Cena za kurs 1.300 zł - w niej są badania lekarskie, podręczniki oraz jednokrotne udostępnienie Daihatsu Cuore Sport na egzamin państwowy. Możliwe szkolenie rozszerzony o 10/20 godzin (cena 1700 zł/2100 zł)

Ile kosztuje prawo jazdy B1 w innych miastach naszego kraju? Dodaj aktualną cenę/ceny poprzez komentarze do tego artykułu.

Możesz zareklamować również ośrodek w którym zdawałeś prawko B1. Serdecznie zapraszam !!

Comments for Ile kosztuje prawo jazdy B1

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Jan 19, 2011
Rating
starstarstarstarstar
Katowice OSK KLIŚ
by: Robert

Robiłem kurs w OSK KLIŚ w Katowicach, zdałem za pierwszym razem, za kurs płaciłem 1500 zł.

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to B1 prawo jazdy od 16 lat.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.