Cała moja historia od 10 do 16 roku zycia

by Marcin
(Polska)

Nauka jazdy na Maluchu

Nauka jazdy na Maluchu

Witam.
Jeździć nauczyłem się mając koło 10 lat.
Od czasu do czasu dziadek dał mi się przejechać polonezem na wsi. I tak było aż do 15 roku życia.W tedy to wiedziałem że muszę kupić coś do jazdy(dodam, że od tamtego czasu stałem się fanatykiem sportów samochodowych).
Pierwszym samochodem był fiat 126p, kupiony od poczciwego dziadka za 300zł.

Złożyłem się na niego z trzema kolegami.
Zostały po nim miłe wspomnienia z szaleństwami po bezdrożach i urządzanymi rajdami:) Wtedy to po małej awarii wysłużony fiacik został dalej odsprzedany.Gdy przyszła zima dorosłem do decyzji o kupnie własnego autka.Drugim autem był Opel Corsa A 92r. 1.2 w benzynie.Poczciwą Corsinkę znalazłem w anonsach za ok.1000zł.Po małych negocjacjach cena spadła do 650zł i zostałem szczęśliwym posiadaczem Opla.

Wtedy zaczęła się prawdziwa jazda(oczywiście wszystko było robione z umiarem). Jeździłem dla czystej frajdy i zdobywania umiejętności w rajdowej jeździe, szczególnie, że jeździłem nią jakieś 70% tylko po śniegu:p Po koło 4 miesiącach szaleńczej jazdy corsą była potrzeba czegoś mocniejszego:D Planowałem zakup od zawsze wymarzonego BMW e30. Jednak trafiła się inna okazja.


Trzecim z kolei samochodem była Honda Civic IV generacji.To już było coś szybszego.Ale miałem już w sumie koło tygodnia.Wyjechałem w sobotę pojeździć i miałem nie miłe spotkanie z policją.Sprawa została umorzona a Honda niestety poszła na żyletki.

Teraz minął prawie rok i co jakiś czas trzeba kombinować, żeby jakoś pojeździć, bo prawko B1 raczej jest nie dla mnie, do tego ten przepis do 550kg mnie dobija jak ktoś może włożyć jakiś silnik o mocy 200 km i będzie to dozwolone.


Czyli teraz muszę czekać prawie 2 lata zanim zdam prawo jazdy, bo Polskie przepisy są po prostu chore;/

Myślę, że jazda przed prawkiem mam duży sens bo można nabyć dużo wprawy i bez stresu iść na jazdy, i bez większych problemów zdać egzamin

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Doskonalenie jazdy jak mam 13,14-15 lat ?.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.