Badanie lekarskie Padaczka

by Badanie lekarskie Padaczka
(Polska)

Sposób oceny chorego kierowcy na padaczkę wg Rozporządzenia

Sposób oceny chorego kierowcy na padaczkę wg Rozporządzenia

Panie doktorze, czy osoba chora na padaczkę przyjmująca leki p/padaczkowe, która posiada zaświadczenie od neurologa, może uzyskać zgodę na prawo jazdy kat. A lub B od lekarz medycyny pracy?

Oraz czy spotkał się pan z uzależnianiem pozytywnego orzeczenia dla chorych na padaczkę szczególnie przez Womp-y od wyniku EEG czy rodzaju w przeszłości występujących ataków?


Odpowiedz
@Niestety to lekarz orzekający podejmuje ostateczne decyzje, a wszelkie inne zaświadczenia czy opinie maja charakter pomocniczy. Obecnie ta opinia jest obowiązkowa w formie "karty konsultacyjnej neurologicznej" i musisz ją sobie załatwić przed pójściem lekarza uprawnionego do badań kierowców.


Maja tez prawo wymagać innej dokumentacji czy badan, a chęć poznania jaki rodzaj napadów był w przeszłości jest nawet dla mnie logiczna.

W przypadku negatywnego orzeczenia pozostaje odwoływanie się do kolejnych instancji, tak jak wskazane jest w pouczeniu na otrzymanym dokumencie.Niestety taka jest nasza polska rzeczywistość i to nie tylko w przypadku medycyny.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Prawo jazdy 2012 nowe zasady.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.