Aixam Samochody na B1

by Marta
(gdzieś w Polsce)

Samochody na B1 Aixam

Samochody na B1 Aixam

Aixam Samochód przyszłości na kategorię B1!!

Polskie prawo przewiduje możliwość prowadzenia samochodu dopiero od 18 roku życia. Jeszcze do niedawna wszyscy, ci którzy marzyli o własnym środku transportu byli skazani na rower lub w najlepszym przypadku na motocykl lub skuter.

Na szczęście odkąd na polskim rynku pojawiała się firma Aixam, która w Europie zyskuje sobie coraz większe uznanie i rzesze zadowolonych klientów, nie trzeba już czekać do „osiemnastki”.

Teraz wystarczy prawo jazdy kategorii B1 i ukończone 16 lat (od 2013 roku nawet 14 lat), by móc zasiąść za własnymi czterema kółkami. Jest to spełnienie marzeń nie tylko dzieci, ale również i rodziców, którzy nie chcieli zgodzić się na motocykl czy quad.

Od Prawo jazdy B1

Firma Aixam zajmuje się produkcją niewielkich pojazdów, które bezpieczeństwem dorównują najlepszym markom. Prędkość jaką mogą rozwijać to max 95km/h, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem dla młodzieży głównie z uwagi na fakt, że pojazdy te uniemożliwiają rozwinięcie dużych prędkości,

co podnosi bezpieczeństwo jazdy. Oczywiście to także dużo lepsza alternatywa dla rodziców – samochody Aixam są dużo bezpieczniejsze dla dzieci niż typowe motocykle.
Auta na B1 Aixam
Samochody Aixam są też autami dużo wygodniejszymi niż motocykl więc i komfort użytkowania jest także podwyższony. Nawet jeśli gabaryty auta na to nie wskazują jest on wygodny, przestronny i estetycznie zaprojektowany, a wszystko po to, by zrekompensować użytkownikowi niewielki rozmiar auta.

Samochody te są także przyjazne dla środowiska, wykonane są bowiem z różnego rodzaju tworzyw sztucznych opartych na ramie aluminiowej. Jak więc widać producenci pomyśleli praktycznie o wszystkim, w tym także o środowisku.

Jednak na chwilę obecną ekologia, mimo iż istotna nie jest najważniejsze. Jak zwykle, w czasie podejmowania decyzji o zakupie danego przedmiotu liczy się przede wszystkim cena i koszty utrzymania. Na początek koszty zakupu samochodu. Tutaj, cena uzależniona jest od modelu i od roku produkcji. Najtańsze, używane modele można dostać już za 8.000 – 9.000 zł.

Nowsze i nieużywane modele to już wydatek rzędu 15.000 – 30.000 zł. Mimo stosunkowo wysokiej ceny samochód jest bardzo ekonomiczny i bardzo niewiele pali. Dzięki czemu jest to inwestycja dużo bardziej opłacalna (a do dużo bezpieczniejsza) niż zakup motocyklu.

Dziecko nie tylko może oswoić się z zachowaniami na drodze, nauczyć się prowadzić samochód, a tym samym dużo lepiej przygotuje się do późniejszego egzaminu na prawo jazdy. Jazdę dodatkowo ułatwia niewielki rozmiar pojazdu, dzięki czemu bez trudu można poruszać się nim w wielkim mieście i znaleźć miejsce parkingowe.

Samochód, mimo swoich rozmiarów jest dużo bardziej widoczny na drodze, inni kierowcy baczniej się mu przyglądają, a także traktują jako równoprawnego uczestnika ruchu drogowego, co z pewnością poprawia bezpieczeństwo jazdy.

Jest to idealne rozwiązanie dla przeciwników motocykli, które od lat budzą wiele kontrowersji i nie zawsze są pochwalane przez rodziców. Auta Aixam uspokoją nieco wszelkie obawy i będą dużo łagodniejsze dla kieszeni niż tradycyjne auto lub motocykl. No i od czasu do czasu można go pożyczyć od dziecka, by samemu poczuć inną jakość jazdy.

Comments for Aixam Samochody na B1

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Nov 25, 2011
Rating
starstarstarstarstar
Pojazd Aixam
by: Bartek

Hej, ja mam takiego Aixama Crossline i jest super! Malo pali i robi wrazenie na drodze. Jak na razie bez zadnej awarii.

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Samochody B1 od 16 lat opinie.

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.