Prawo jazdy 2011 : wielka niewiadoma dla właścicieli szkół jazdy i kursantów!

Od 20 wrz 2012 Prawo jazdy na motor

Jak będą wyglądały zasady na prawo jazdy 2011? Tak naprawdę nie wiadomo. Branża jest w wielkim kryzysie, liczba kursantów maleje, a szkoły wykańczają się obniżaniem cen, do jakiś śmiesznych stawek, wierząc, że odbiorą konkurencji kawałek tortu. Niektórzy wchodzą nawet w Groupon!!

Sytuację pogrąży wprowadzenie podatku VAT 23% na prawo jazdy motocyklowe. Niestety decydenci tradycyjnie wylewają dziecko z kąpielą. Podnoszenie podatku, którego nie można odpisać np od kosztów benzyny, jest dociskaniem pętli na szyję całej branży.

Paradoksalnie ucierpią Ośrodki Szkolenia, które postawiły na wysoką jakość, i które zdecydowanie przekroczą "bieda limity" ustalone do niepłacenia tego podatku. Być może da się to obejść jakimś systemem "pseudo-akredytacji", ale dla najlepszych szkół oznacza to dodatkową biurokratyczną mitręgę, a nie zajmowanie się tym czym powinny robić: czyli wysokiej jakości szkoleniem.


tym systemie prawo jazdy 2011 staje się znowu potencjalnie korupcjogenne, bo tam gdzie coś zależy od przepisu lub uznaniowości urzędniczej, tylko tego można się spodziewać.


Od Szkoła Jazdy Kursant Wrocław

Podobno w 2011 roku ma wejść w końcu nowa ustawa o kierujących pojazdami. Była ona zawsze news'em w sezonie ogórkowym, sam straszę jej wejściem już od trzech lat, ale podobno weszła już do poprawek Senatu.


Co tam wymyśli polska Izba Lordów lub Gabinet Figur Woskowych jak twierdzą złośliwi? Nie mam pojęcia.

Po tym jak pewien Pan Senator złapany na ćpaniu/niećpaniu koki nie poniósł żadnych konsekwencji można się wszystkiego spodziewać.

Od 25 cze 2012 Badania kierowców

A szkoda, bo naćpany może wniósł by jakieś ciekawe poprawki,a w abstynencji skuli ogon pod siebie i raczej zostanie po staremu. W zasadzie obawiam się tylko jednego. Restrykcje na właścicieli aut i jednocześnie kierowców będą rosły. Rok 1984 Georga Orwella dla egzaminatorów stanie się faktem.

Na egzaminach nie będzie oceniana umiejętność jazdy, a umiejętność zdania "jazdy utopijnej" czyli egzaminu państwowego ściśle według przepisów. Potem różne mądre głowy podniosą lament na temat niskiej jakości 30 godzinnego szkolenia i poleją się kolejne krokodyle łzy, przed wprowadzeniem kolejnych restrykcji.


Od Prawo jazdy B1

Czasem się dziwię, że jeszcze są kraje w których prawko zdaje się normalnie. I to człowiek ocenia umiejętności drugiego człowieka. Przykładem są opowieści kierowców ze Stanów Zjednoczonych.


Łezka się w oku kręci, że w Polsce kilkanaście lat temu też było "normalnie". Sam zrobiłem prawko mając zaledwie szesnaście lat.


Jedynym pozytywnym aspektem sytuacji jest fakt, obnażenia zdolności intelektualnych do prowadzenia pojazdów mechanicznych naszego społeczeństwa. Jeżeli zdawalność jest na poziomie 30 %, to rodzi się pytanie: czy to te 30% jest normą [mniejszość społeczeństwa], czy może większość jest tępaków. Tym optymistycznym akcentem zapraszam do dyskusji prawo jazdy 2011 świetlane perspektywy.


Napisz swoją opinię o obecnych egzaminach na prawko!!

Możesz opisać swoje poglądy w temacie "prawo jazdy w 2016 roku". Czy jest lepiej czy gorzej niż w latach poprzednich, kiedy nie obowiązywały kursy doszkalające?

Czy ciągłe zmiany zasad mają sens?
Do you have a great story about this? Share it!

[ ? ]

Upload A Picture/ Zdjęcia do 4 sztuk[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Co Inni Kierowcy Mają po Powiedzenia?

Kliknij poniżej aby przeczytać inne artykuły zwariowanych internautów.

Click below to see contributions from other visitors to this page...

Prawo jazdy nowe przepisy 2011 
Prawo jazdy nowe przepisy 2011: W drugiej połowie kwietnia 2011 na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia ukazało się długo oczekiwane …

Prawa Jazdy Na B od 21lat Not rated yet
chcę wiedzieć czy Prawa Jazdy Na B od 21 lat to tylko ściema czy fakt .Bo niby jakoś we wakacje mają wprowadzić. Z góry …

Click here to write your own.

Prawo jazdy 2011 powrót do roku poprzedniego

Przeszukaj bloga:


Prawko B1 od 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji.
Prawo jazdy B1

Już teraz zasubskrybuj mój kanał YouTube, gdzie regularnie dodaję filmiki z nauki jazdy oraz badań lekarskich kierowców.


Od 25 lip 2012 Badania przewodnika turystycznego
Od Szkoła Jazdy Kursant Wrocław
Od 20 wrz 2012 Prawo jazdy na motor
Od 25 cze 2012 Badania kierowców
Od 16 lis 2012 Doskonalenie jazdy