Widzenie jednooczne motocykl Przepisy unijne

by Robert
(Zduńska Wola Polska)

Chciałbym tak naprawdę zasięgnąć wiedzy na temat wymagań zdrowotnych związanych z prowadzeniem motocykli.W moim przypadku chodzi o jednooczność.

W wieku 17 lat zrobiłem prawo jazdy kat.B, ale nie mogłem zrobić kat.A, bo podobno osoby jednooczne(widzące na jedno oko) mogą prowadzić samochód do 3,5 t, a nie mogą motocykla!!!

Uważam to za wielka niesprawiedliwość, a lekarz nie umiał mi nawet tego sensownie wytłumaczyć!!!:)

Prosiłbym o odpowiedz w tym temacie, bo łudzę się, ze dostosowując przepisy do unijnych jakoś zmieni się ta sytuacja na moja korzyść.Prawo jazdy kat.B posiadam 8 lat!!!

Pozdrawiam
oto mój e-mail kasjusklei@o2.pl Byłbym wdzięczny za pomoc

Moja odpowiedź
Pomimo, że przepisy unijne w stosunku do problemów kierowców z wadą wzroku oraz jednoocznością są nieco mniej restrykcyjne - zasadniczo nie zmieniają Pana sytuacji i dalej teoretycznie nie pozwalają na prowadzenie motocykli.

Nawet jeżeli lekarz miał problemy z uzasadnieniem czy prostym wytłumaczeniem tego Panu, to po prostu musiał przestrzegać obowiązującego prawa /Rozporządzenie Ministra Zdrowia/.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Wady wzroku Zez prawo jazdy.

Prawko B1 16 lat

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, najczęściej w formie filmów wideo lub innych prezentacji. Prawo jazdy B1